• جدید

چای سفید

امتیاز
(0 امتیاز)
280,000 تومان
بدون مالیات زمان تحویل 72-24 ساعت در تهران و 7-3 روز برای شهرستان ها

چای سفید از گیاه کاملیا سیننسیس تهیه می شود.

برگ‌ها و جوانه‌های این گیاه درست قبل از باز شدن کامل، زمانی که با کرک‌های سفید ریز پوشیده شده‌اند، چیده می‌شوند و فرآوری شده و تبدیل به چای سفید می شود.

چای سبز و چای سیاه نیز از همین گیاه تهیه می شوند. با این حال، روش های مختلف پردازش طعم و عطر منحصر به فرد خود را به آنها می دهد.

 چای سفید نسبت به چای سبز و سیاه کمتر فرآوری شده و به همین دلیل، مقدار زیادی آنتی اکسیدان را حفظ می کند.

چای  سفید فواید بسیاری دارد به عنوان مثال، ممکن است به کاهش خطر بیماری قلبی، مبارزه با پیری پوست و حتی به کاهش وزن کمک کند.

طرز تهیه چای سفید:

چند عدد از پرهای چای سفید(1-2 گرم) با ازای هر فنجون در آب با دمای بین 75-80 درجه ریخته و بعد از نهایت 8 دقیقه میتوانین آن را میل کنین( این چای 3 بار دم هست)

تعداد:

موجود

کاهش وزن با چای سفید:

چای سبز اغلب اولین چایی است که وقتی به چای های کاهش وزن فکر می کنید به ذهنتان خطور می کند با این حال، چای سفید ممکن است در مورد چربی سوزی به همان اندازه موثر باشد
هر دو چای دارای سطوح مشابهی از کافئین و کاتچین مانند اپی گالوکاتچین گالات (EGCG) هستند که با چربی سوزی مرتبط است.
به عنوان مثال، یک مطالعه در آزمایشگاه نشان داد که عصاره چای سفید قادر به تحریک تجزیه چربی و جلوگیری از تشکیل سلول های چربی جدید است. این تا حد زیادی به دلیل EGCG بود.
بررسی مطالعات دیگر همچنین نشان می دهد که چای سفید ممکن است به افزایش متابولیسم شما 4 تا 5 درصد بیشتر کمک کند، که این مقدار برابر با سوزاندن بین 70 تا 100 کالری بیشتر در روز می باشد.

آنتی اکسیدان چای سفید:

چای سفید مملو از نوعی پلی فنول به نام کاتچین است، پلی فنول ها مولکول های گیاهی هستند که به عنوان آنتی اکسیدان در داخل بدن عمل می کنند.  آنتی اکسیدان ها از سلول ها در برابر آسیب توسط ترکیباتی به نام رادیکال های آزاد محافظت می کنند آسیب بیش از حد رادیکال های آزاد می تواند اثرات مضری بر بدن داشته باشد که اثرات آن با افزایش سن بروز داده میشه مثل التهاب مزمن، تضعیف سیستم ایمنی و انواع بیماری های مضر مرتبط است. خوشبختانه به نظر می رسد چای سفید یکی از بهترین انواع چای برای مبارزه با رادیکال های آزاد باشد. در واقع، مطالعات نشان می دهد که چای سفید دارای مزایای آنتی اکسیدانی مشابه با چای سبز است .

کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی با چای سفید:

بیماری قلبی علت اصلی مرگ و میر در جهان است که به شدت با التهاب مزمن مرتبط است که این التهابات به عوامل مختلفی بستگی دارد ، مانند رژیم غذایی، ورزش و عادات سبک زندگی مانند سیگار کشیدن، پلی فنول‌هایی(کاتچین) در چای سفید یافت می‌شوند ممکن است به روش‌های مختلف به کاهش خطر بیماری قلبی کمک کنند
برای نمونه، چندین مطالعه نشان داده اند که پلی فنول ها ممکن است به شل شدن رگ های خونی و تقویت ایمنی کمک کنندو همچنین پلی‌فنول‌ها ممکن است از اکسید شدن کلسترول بد(LDL) جلوگیری کنند که عامل دیگری برای بیماری قلبی است.
در حالی که این نتایج نشان می دهد که چای سفید ممکن است به کاهش خطر بیماری قلبی کمک کند، ایجاد تغییرات دیگری در شیوه زندگی برای داشتن قلب سالم نیز مهم است. که شامل خوردن میوه و سبزیجات بیشتر، ورزش منظم و استراحت زیاد است.

چای سفید و سرطان:

چندین مطالعه در آزمایشگاه نشان داده که چای سفید ممکن است اثرات ضد سرطانی داشته باشد، در یک مطالعات عصاره چای سفید باعث مرگ سلولی در چندین نوع سرطان ریه شد، در مطالعات دیگر به بررسی اثرات چای سفید بر سلول های سرطانی روده بزرگ پرداختن که نتیجه آن نشان داد که عصاره چای سفید رشد سلول های سرطانی روده بزرگ را سرکوب می کند و از گسترش آنها جلوگیری می کند.
آنتی اکسیدان های موجود در عصاره چای سفید نیز از سلول های طبیعی در برابر آسیب مولکول های مضر محافظت می کند.
 با این حال باید گفت که در این مطالعات گفته شده در آزمایشگاه از مقادیر زیادی چای سفید استفاده شده است و برای درک اثرات نوشیدن چای سفید بر سرطان، مطالعات بیشتری در انسانها مورد نیاز است.

چای سفید و محافظت از دندان:

چای سفید منبع عالی فلوراید، کاتچین و تانن است، این ترکیب از مولکول ها می تواند با مبارزه با باکتری ها و قند، به تقویت دندان ها کمک کند.
فلوراید می‌تواند با مقاوم‌تر کردن سطح دندان‌ها در برابر حملات اسیدی باکتری‌ها در ترکیب با شکر، از ایجاد حفره‌های دندانی جلوگیری کند .کاتچین ها آنتی اکسیدان های گیاهی هستند که در چای سفید به وفور یافت می شوند نشان داده شده است که آنها رشد باکتری های پلاک را مهار می کنند.
تانن ها نوع دیگری از پلی فنول موجود در چای سفید هستند. مطالعات نشان می دهد که ترکیب تانن ها و فلوراید همچنین می تواند از رشد باکتری های که منجر به ایجاد پلاک می شود جلوگیری کند.

چای سفید و انسولین:

انسولین یک هورمون فوق العاده مهم است که به انتقال مواد مغذی از جریان خون به سلول‌ها کمک می‌کند تا بعداً مورد استفاده قرار گیرند یا ذخیره شوند.
متأسفانه مقاومت به انسولین بسیار رایج است و با بسیاری از بیماری های مزمن از جمله دیابت نوع 2، بیماری قلبی و سندرم متابولیک مرتبط است، مطالعات نشان داده اند که پلی فنول هایی مانند آنچه در چای سفید وجود دارد ممکن است خطر مقاومت به انسولین را کاهش دهد.
مطالعات حیوانی نشان داده است که EGCG و سایر پلی فنول های موجود در چای سفید ممکن است اثرات انسولین را افزایش داده و از افزایش قند خون جلوگیری کنند.
در تجزیه و تحلیل 17 مطالعه با بیش از 1100 نفر، دانشمندان دریافتند که مولکول های موجود در چای، مانند پلی فنول ها، به طور قابل توجهی سطح قند خون و انسولین را کاهش می دهند. در حالی که این تحقیق امیدوارکننده به نظر می رسد
مطالعات بیشتر مبتنی بر انسان به طور خاص، بر روی چای سفید به ما کمک میکند تا از تاثیرات چای سفید بر کاهش مقاومت به انسولین در بدن انسان مطمئن شویم.

از سایر خواص چای سفید میتوان به مقاومت در برابر پوکی استخوان، جوان سازی پوست، کمک به جلوگیری از پارکینسون و آلزلیمر اشاره کرد.

وضعیت موجودی
49 قلم موجود
chat نظرات (0)
امتیاز
(0 امتیاز)
فعلا نظری از طرف مشتریان وجود ندارد.