• جدید

چای ماچا

امتیاز
(0 امتیاز)
229,000 تومان
بدون مالیات زمان تحویل 72-24 ساعت در تهران و 7-3 روز برای شهرستان ها

چای ماچای موجود 100% اورگانیک بوده و از گرید A انواع این چای می باشد.

چای ماچا نوعی چای سبز پودری است که سرشار از آنتی اکسیدان است. چای سبز سنتی، برگ ها را در آب داغ خیسانده و سپس دور می اندازند.

اما چای ماچا، برگ های خشک شده در واقع پودر می شوند، در نوشیدنی مخلوط می شوند و مصرف می شوند. این چای دارای طعمی منحصر به فرد، غیر تلخ و سبز رنگ و به عنوان معطرترین شکل چای سبز شناخته می شود.

این چای می تواند به کاهش فشار خون و خطر ابتلا به بیماری قلبی کمک کند، این چای باعث افزایش متابولیسم شما می شود.

چای ماچا کافئین بیشتری نسبت به سایر چای ها داره همچنین بعد از هر بار استفاده در یک سیکل 8 ساعته به شما احساس انرژی و تمرکز می دهد.

تعداد:

موجود

طرز تهیه چای ماچا:

1 گرم ( 1قاشق چای خور سر خالی) از چای ماچا را در یک فنجان آب ولرم (70-60 درجه) ترکیب کنین و میل کنین.

چای ماچا را میتوانین گرم  و سرد میل کنین.

انواع دیگری از سرو این چای بر روی سالاد، سوپ، بستنی به صورت لاته و همچنین داخل اسموتی نیز میتوانین ترکیب کنین و میل کنین.

همچنین میتوانین تا روزی 2 فنجان در روز از این چای استفاده کنین.

آنچه میخوانید:

چای ماچا و کاهش وزن

چای ماچا و  کلسترول

چای ماچا و فشار خون

آنتی اکسیدان چای ماچا

چای ماچا و سرطان

چای ماچا و کبد

چای ماچا و دیابت

چای ماچا و افسردگی

چای ماچا و عمکرد مغز

به کاهش وزن کمک می کند

بررسی 11 مطالعه نشان میدهد که چای سبز وزن بدن را کاهش می دهد و به کاهش وزن کمک می کند همچنین اگر 30 دقیقه قبل از ورزش یا تحرک بدنی میل شود می تواند متوسط چربی سوزی را تا 17 درصد افزایش دهد.

آنتی اکسیدان چای ماچا:

ماچا سرشار از کاتچین است، تعداد کاتچین های خاص در ماچا تا 137 برابر بیشتر از سایر انواع چای سبز است. کاتچین ها دسته ای از ترکیبات گیاهی موجود در چای هستند که به عنوان آنتی اکسیدان طبیعی عمل می کنند.

فواید این چای:

اگرچه ماچا سرشار از فواید سلامتی است، اما استفاده زیاد از آن لزوما بهتر نیست و باید حد تعادل در مصرف آن رعایت شود

ممکن است به پیشگیری از سرطان کمک کند

در یک مطالعه، عصاره چای سبز اندازه تومور را کاهش داد و رشد سلول‌های سرطان سینه در موش‌ها را کاهش داد، ماچا به خصوص سرشار از اپی گالوکاتچین(EGCG) است، نوعی کاتچین که خواص ضد سرطانی قدرتمندی دارد.
یک مطالعه در آزمایشگاه نشان داد که EGCG موجود در ماچا به از بین بردن سلول های سرطانی پروستات، پوست، ریه و کبد کمک می کند
به خاطر داشته باشید که اینها مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی بودند که بر روی ترکیبات خاص یافت شده در چای ماچا انجام شده است. تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه
چگونه این نتایج ممکن است برای انسان کمک کننده باشد مورد نیاز است.

ممکن است به محافظت از کبد کمک کند

برخی از مطالعات نشان داده اند که ماچا ممکن است به محافظت از سلامت کبد شما کمک کند. یک مطالعه بر روی 80 فرد مبتلا به بیماری کبد چرب غیرالکلی  نشان داد که پس از 12 هفته، عصاره چای سبز به طور قابل توجهی سطح آنزیم های کبدی را کاهش داده، علاوه بر این، تجزیه و تحلیل 15 مطالعه نشان داد که نوشیدن چای سبز با کاهش خطر بیماری کبد مرتبط است، با این حال مهم است که به یاد داشته باشید که ممکن است عوامل دیگری در این ارتباط دخیل باشند.

ممکن است به پیشگیری از دیابت نوع 2 کمک کند

برخی از مطالعات حیوانی نشان می‌دهند که چای سبز ممکن است با کمک به ترشح انسولین بیشتر، با دیابت مبارزه کند. انسولین هورمونی است که به انتقال قند خون به سلول‌ها کمک می‌کند تا برای انرژی سوزانده شود. و سطوح قند خون را به اندازه برخی داروها به طور موثر کاهش می دهد.

ممکن است به مبارزه با افسردگی کمک کند

در یک مطالعه قدیمی بر روی افراد مسن در ژاپن محققان به این نتیجه رسیدند که بزرگسالان 70 سال یا بیشتر که چهار فنجان یا بیشتر چای سبز در روز می‌نوشیدند، نسبت به افرادی که یکفنجان یا کمتر در روز می‌نوشیدند، 44 درصد کاهش علائم افسردگی داشتند.

ممکن است به محافظت از عملکرد مغز کمک کند

تحقیقات انجام شده بر روی حیوانات و انسان ها نشان می دهد که چای سبز با استرس مبارزه می کند و به نوبه خود با اثرات منفی آن بر عملکرد مغز و سلامت مغز مقابله می کند. همچنینبه سرکوب پیری مغز نیز کمک می کند.

ممکن است به کاهش کلسترول کمک کند

یک تجزیه و تحلیل تحقیقاتی به این نتیجه رسید که، به طور کلی مصرف کنندگان چای سبز که وزن مناسبی دارند، سطوح کلسترول تام و کلسترول LDL  نسبت به سایر افراد به میزان قابلتوجهی پایین تر است

ممکن است فشار خون را کاهش دهد

نشان داده شده است که مصرف چای سبز به طور قابل توجهی فشار خون سیستولیک (عدد بالا) و دیاستولیک (عدد پایین) را کاهش می دهد. این اثرات حتی در افراد مبتلا به فشار خون بالا یا سایر عوامل خطر بیماری قلبی بیشتر بود. علت آن بر میگردد به توانایی چای سبز در شل کردن رگ‌های خونی که جریان خون را بهبود می‌بخشد و التهاب را کاهش می‌دهد.

وضعیت موجودی
19 قلم موجود
chat نظرات (0)
امتیاز
(0 امتیاز)
فعلا نظری از طرف مشتریان وجود ندارد.